Pozycjonowanie Grupy Rafała Kmity

Jakiś czas temu (bodaj na początku grudnia) ruszyła zrobiona przeze mnie strona Grupy Rafała Kmity. I hula ładnie, chociaż jest taka sobie graficznie (cóż… nie mam do tego zdolności i nic już na to nie mogę poradzić). Ale ja nie o tym.
Strona ta była dla mnie wyzwaniem nie tylko pod względem zrobienia jakiegoś layoutu i napisania kawałka kodu w HTMLu (niestety – nie poradziłem sobie ze względów czasowych z rozpisaniem tego na CSSie, ale większej potrzeby też nie było) ale również pod względem pozycjonowania. Nacisk położyłem na google – dla mnie jedyną wyszukiwarkę sieciową, w którą warto „inwestować” swój wysiłek.
No i udało się właściwie. Udało się lepiej niż sądziłem. Google wyszukują wspomnianą stronę po frazy typu „Grupa Rafała Kmity” czy też tytuły poszczególnych spektakli i jest ona w pierwszych pięciu wynikach (niestety nie zawsze udaje się przeskoczyć starą wersję strony umieszczoną na innej domenie). Największym jednak sukcesem dla mnie okazała się fraza „skecz o radiu” – taki ciąg zaproponował Arek Lipnicki („bo ludzie nas z tym kojarzą”) – tutaj kmita.art.pl jest na pierwszym miejscu.

Dzisiaj wprowadziłem kilka zmian (jakich to tajemnica ;-) ale prostych i banalnych wręcz) na dodanej kilka dni temu podstronie „Powiedzieli o nas…” – ciekaw jestem jak się sprawdzą w wyszukiwarkach (swoją drogą – właśnie sprawdziłem szukaczki onetu, wp i interii – pozycjonują stronę właściwie tak samo jak google) i czy na zapytania o nazwiska, które coś powiedziały w wynikach będzie strona Kmitów… Jeśli tak to dla mnie pełen sukces :D

2 komentarze do wpisu „Pozycjonowanie Grupy Rafała Kmity

  1. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej w googlach wypadają strony, które są po prostu dobrze zrobione i nie stosuje się żadnych dodatkowych tricków. :)

  2. Nie wiem jakie sztuczki zastosowal Łukasz ale w kazdym razie skuteczne bo stronka szybko „awansowala” w Googlach i to nawet po wpisaniu nazwisk aktorow czy recenzentow.
    Zajmuje teraz pozycje lidera lub wicelidera pierwszej strony.
    Tak trzymac! Zgodzimy sie pewnie z nowym przyslowiem: „Gdy cie nie ma w Googlach to nie istniejesz” Cos w tym jest…
    Ciekawe jak sie powiedzie nowe wyzwanie czyli domena grafologia.pl
    Powodzenia!

Dodaj komentarz